თათული ედიშერაშვილი სოციალურ ქსელში სტატუსს აქვეყნებს, სადაც მის მიმართ წამოსულ კრიტიკას ეხმაურება:
"ბევრი მოვითმინე და გავატარე მაგრამ აღარ დამთავრდა! ქუჩაში ცეკვა პატრიოტიზმია და დაბადების დღეზე ცეკვა სამშობლოს ღალატი ყოფილა. ვერ იტანენ კარგ ხასიათზე მყოფ ადამიანებს. მიხედეთ თქვენს ცხოვრებას და იქნებ უკეთესად იგრძნოთ თავი. როგორ ბედავთ ან ვინ გეკითხებათ დამიდგინოთ სად ვიარო,სად ვიმუშაო და ვინ მიყვარდეს?!" - წერს თათული სოციალურ ქსელში.
ცნობისთვის, 16 მარტს, გიორგი გასვიანის მეუღლის, მარიტა მელიქიშვილის იუბილეს სხვა ცნობილ ადამიანებთან ერთად თათული ედიშერაშვილიც ესწრებოდა. ვიდეო, სადაც მარიტა და თათული სერიალ „შუა ქალაქის“ ერთ-ერთ სიმღერაზე ცეკვავენ, სოციალურ ქსელში საზოგადოების მხრიდან დიდი კრიტიკა მოჰყვა.
მსახიობი თათული ედიშერაშვილი წლების განმავლობაში ტელეეკრანის საშუალებით ყველა ოჯახის სტუმარია და შესაბამისად, ბევრი მაყურებლის საყვარელი მსახიობი გახდა. მის მიერ განსახიერებული თამარ ღლონტი წლების განმავლობაში ქართველი მაყურებლის კარგ განწყობაზე ზრუნავდა.
" მსახიობი, სხვა პროფესიაზე არც არასდროს მიფიქრია. კითხვა არ შემეძლო, მაგრამ ერთ დღეს აღმოვაჩინე, რომ ძალიან ბევრი ლექსი ზეპირად ვიცოდი. თან, ისეთი ლექსები, რომელიც მაშინდელ ასაკში არ უნდა მცოდნოდა. დედას პოეზია ძალიან უყვარდა, ხშირად მიკითხავდა და როგორც ჩანს, დამამახსოვრდა. ოჯახის წევრები მთხოვდნენ, მხატვრულად წამეკითხა. პროფესიული არჩევანის გამო, არასდროს მინანია, მაგრამ ვიქნები გულწრფელი და ვიტყვი, რომ გულისტკივილი მქონია. იმედგაცრუება განმიცდია არა პროფესიაში, არამედ " პროფესიულ ურთიერთობაში. ასეთ დროს ბრძოლისუნარიანი ვხდები. ზოდიაქოთი ტყუპი ვარ და ერთ თათულის მეორესთან გამუდმებით რაღაცის მტკიცება უწევს. სურვილებში ხშირად გაორება მაქვს, გადაწყვეტილებებს დიდი ფიქრის შედეგად ვიღებ."
თათული ედიშერაშვილი პირად ცხოვრებაზე საუბრისგან ყოველთვის თავს იკავებს, ინტერვიუებიც არ უყვარს. მსახიობი 2009 წელს გათხოვდა, ახლა ორი ქალიშვილის, ნანიკოს და სესეს დედაა. თათული ქმრის ვინაობას მალავს. ცნობილია მხოლოდ ის, რომ მისი ქმარი გვარად ჩიმჩიურია და ძალოვანი უწყების თანამშრომელია.
„ის, რომ პირადშიც და კარიერაშიც წარმატებული ვარ, ძალიან დიდი დამსახურებაა ჩემი მეუღლის, რომელიც არანორმალური მოთმინების მქონე ადამიანია. მას ძალიან კარგად შეუძლია გაიგოს ის, რომ ერთი თვის განმავლობაში დილის ექვსზე ვბრუნდებოდე გადაღებიდან სახლში. არასდროს დამისვამს კითხვებს ჩემს საქმიანობასთან დაკავშირებით. მიუხედავად იმისა, რომ არ არის ჩემს პროფესიაში ჩართული და სხვა საქმეს აკეთებს, აბსოლუტურად ესმის ჩემი სამუშაო რეჟიმის. ერთხელაც არ შეუქმნია ჩემთვის დისკომფორტი და ყოველთვის ვგრძნობ, რომ ჩემი დიდი გულშემატკივარია. ეს ძალიან დიდ ძალას და თავდაჯერებულობას მაძლევს ჩემს პროფესიაში…“ - აღნიშნავდა მსახიობი.