„ცხოვრება თავიდან ბევრჯერ დავიწყე, მთავარია, იოცნებო სწორად, სიმართლითა და სიკეთით. ყველა ოცნება, რაც მქონდა, ამისრულდა, გარდა მოლარეობისა. ჩემს თავზე ბევრი მაქვს ნამუშევარი. იყო მომენტი ჩემს ცხოვრებაში, როცა მივხვდი, რომ ასე არ შეიძლებოდა, როცა მივხვდი, რომ უნდა გადამერჩინა საკუთარი თავი.
მქონდა მკერდთან დაკავშირებული პრობლემა, არ მინდოდა იმ გზის გავლა, რასაც გადიან ხოლმე. არ ვიცოდი რას ვაკეთებდი, მაგრამ გადავწყვიტე, უარი მეთქვა ქირურგიულ ჩარევაზე და ამის ნაცვლად ფსიქოლოგთან წავედი. არ მიმიღია მედიკამენტები, არც ოპერაცია გამიკეთებია და ყველაფერი ფსიქოლოგის წყალობით დავძლიე“, - იხსენებს ცისანა სეფიაშვილი.
ცისანა სეფიაშვილს, მიუხედავად იმისა, რომ მისი მამა, ჯემალ სეფიაშვილი, ცნობილი კომპოზიტორი იყო, არასოდეს უფიქრია მომღერლობაზე. 1997 წელს, ტელეეთერში, მამისთვის სიურპრიზის გაკეთების მიზნით, მერაბ სეფაშვილთან ერთად შეასრულა დუეტი "ღრუბელს რაღა უნდოდა". ეს ერთჯერადი იდეა იყო, მაგრამ მსმენელმა ისე აიტაცა, რომ ცისანამ მუსიკალური კარიერა დაიწყო. მისი ხმის ტემბრი, შესრულების მანერა და სიმღერების შინაარსი განსაკუთრებული აღმოჩნდა, რამაც პოპულარობა მოუტანა.
მას შემდეგ სეფიაშვილების ოჯახს ბევრი გულშემატკივარი ჰყავს, ცისანა დროდადრო ჩნდებოდა მსმენელის წინაშე, ახლა კი სრულიად განსხვავებული - წამყვანის ამპლუა მოირგო.
ცისანა სეფიაშვილი დაიბადა 1973 წლის 9 ნოემბერს. ის ცნობილი კომპოზიტორის, ჯემალ სეფიაშვილის ქალიშვილია, თავად პროფესიით თეატრმცოდნე და პიარ-სპეციალისტია. ბავშვობაში ცისანა ტელე-რადიო მაუწყებლობის ბავშვთა გუნდში მღეროდა ზურა და ლალი სიხარულიძეებთან ერთად, რასაც დაუვიწყარ პერიოდად მიიჩნევს. მიუხედავად ამისა, მისი მუსიკალური კარიერა მოულოდნელად დაიწყო. 1997 წელს, ტელეეთერში მამისთვის სიურპრიზის გაკეთების მიზნით, მერაბ სეფაშვილთან ერთად შეასრულა დუეტი "ღრუბელს რაღა უნდოდა". ეს ერთჯერადი იდეა იყო, თუმცა მსმენელმა ისე აიტაცა, რომ ცისანას მუსიკალური კარიერა გაგრძელდა. შემდგომში მან ჩაწერა სიმღერები, როგორიცაა "სტუმრად მეწვიე" და დუეტი "ლამაზი დღე" ჯგუფ "ქუჩის ბიჭებთან" ერთად, რამაც დიდი პოპულარობა მოუტანა.ცისანას პირადი ცხოვრება მრავალფეროვანია.
44 წლის ასაკში ოჯახი დაენგრა, რაც მისთვის რთული პერიოდი იყო. თუმცა, როგორც თავად აღნიშნავს, ამ გამოცდილებამ მას საკუთარი თავის სიყვარული ასწავლა. 47 წლის ასაკში, გაშორებიდან სამი წლის შემდეგ, მის ცხოვრებაში ახალი სიყვარული გამოჩნდა, რამაც დიდი ბედნიერება მოუტანა.
ცისანა სეფიაშვილი ოთხი შვილის დედაა. მიუხედავად მრავალფეროვანი კარიერისა და პირადი ცხოვრების გამოწვევებისა, ის ყოველთვის პოულობს დროს თავის მოვლისთვის და პოზიტიური განწყობის შენარჩუნებისთვის. როგორც თავად აღნიშნავს, ღამითაც კი გაპრანჭულს სძინავს.